Inga Gabinety1Nazywam się Inga Kobiela. Z wykształcenia jestem psychologiem, psychoterapeutą Gestalt. Certyfikat zdobyłam w Instytucie Terapii Gestalt (ITG) w Krakowie będącego pierwszą w Polsce organizacją szkolącą psychoterapeutów, która otrzymała akredytację EAP European Association for Psychoterapy oraz EAGT European Association for Gestalt Therapy.

Posiadam wieloletnie doświadczenie w interwencji kryzysowej. Swoja praktykę z zakresu interwencji zdobywam w Ośrodku Interwencji Kryzysowej w Bochni.
Jestem współrealizatorką programu korekcyjno – edukacyjnego dla dorosłych, jak również realizatorką programów psychoedukacyjnych dla dzieci  i młodzieży, oraz autorką grup wsparcia i rozwoju dla kobiet.
Rozwijam swoje umiejętności poprzez udział w licznych warsztatach, treningach rozwojowych, interpersonalnych. Szkoleniach z zakresu interwencji kryzysowej, przeciwdziałania przemocy, terapii behawioralno-poznawczej, psychologii sportu, oraz ciągłej pracy z ludźmi.
W swojej pracy kieruję się przekonaniem, iż kontakt z drugim człowiekiem jest wspólną drogą, która prowadzi do rozwoju zarówno klienta jak i terapeutę.
Szczególnie cenię sobie autentyczność, szacunek w spotkaniu z drugim człowiekiem.
Pracuję zgodnie z wytycznymi kodeksu etycznego Europejskiego Stowarzyszenia Terapii Gestalt, a swoją praktykę terapeutyczną poddaję profesjonalnej superwizji.
Wybrałam psychoterapię w nurcie Gestalt, wierząc, że jest to najskuteczniejszy nurt współczesnej psychoterapii – kładący nacisk na teraźniejszość i przyszłość, nie zaś na przeszłość. Psychoterapia Gestalt wyzwala wolność i potencjał nowych jakości. Jak podkreśla Lao Tsy, twórca Taoizmu „Latarnia umieszczona z tyłu wozu, nie oświetla drogi do przodu”.

 

mgr Inga Kobiela
psycholog, psychoterapeuta

dsc_1260

The European Certificate of Psychotherapy

EAGT